Prace dyplomowe

W tej sekcji znaleźć można prace dyplomowe (magisterskie i inżynierskie) realizowane pod moim nadzorem. Zostały one podzielone na kategorie: realizowane obronione propozycje

REALIZOWANE:

  1. Arkadiusz Jamrocha 2013/2014 (inż) Implementacja i badanie kombinacji niskopoziomowych deskryptorów kształtu oraz metod redukcji wymiarowości w zadaniach rozpoznawania obrazów
  2. Mateusz Henryk Antkowiak 2013-2014 (inż) Implementacja i badanie kombinacji niskopoziomowych deskryptorów koloru i tekstury oraz klasyfikatorów w zadaniach rozpoznawania obrazów

OBRONIONE:

  1. Gerard Cybe 2013/2014 (inż) Internetowy system archiwizacji zdjęć cyfrowych wykorzystujący obiektywne miary jakości obrazów
  2. Marcin Szkudlarek 2012/2013 (inż) Wykrywanie manipulacji typu „copy-move” w obrazach cyfrowych
  3. Maciej Szopiński 2011/2012 (inż) Implementacja i porównanie metod klasyfikacji obrazów pieczęci
  4. Paweł Kamil Marczeski 2012/2013 (inż) Cyfrowy znak wodny bazujący na metodzie KLT
  5. Andrzej Ariel Markiewicz 2012/2013 (inż) Badanie kombinacji niskopoziomowych cech obrazu cyfrowego w zadaniu rozpoznawania odcisków pieczęci
  6. Magdalena Furman 2012/2013 (inż) Badania metod wstępnego przetwarzania obrazów w zadaniach klasyfikacji bazującej na redukcji wymiarowości
  7. Piotr Marcin Łabędź 2012/2013 (inż) Rekonstrukcja obrazów twarzy bazująca na przekształceniu KLT
  8. Bartłomiej Sacharski 2012/2013 (inż) Oprogramowanie do sterowania komputerem za pomocą gestów rąk
  9. Marcin Seweryn 2011/2012 (mgr) Integracja informacji pozyskiwanej z wielu kamer video w systemach monitoringu wizyjnego w zadaniach śledzenia osób
  10. Artur Bednarczyk 2011/2012 (inż) Sieciowa gra w „kółko i krzyżyk” wykorzystująca elementy rzeczywistości rozszerzonej
  11. Sławomir Rykalski 2008/2009 (mgr) Rozpoznawanie kodów kreskowych na urządzeniach mobilnych
  12. Bartosz Michalkiewicz 2010/2011 (mgr) Zastosowanie metody PCA dla danych trójwymiarowych
  13. Mateusz Żylak 2010/2011 (mgr) Tworzenie mapy głębokości za pomocą analizy stereoskopowego strumienia video
  14. Rafał Krzysztof Kwaśniewski 2010/2011 (mgr) Symulacja optyki fotograficznej na obrazach cyfrowych
  15. Bartosz Bednarczyk 2010/2011 (inż) Dydaktyczne oprogramowanie prezentujące metody redukcji wymiarowości
  16. Tomasz Wenne 2008/2009 (mgr) Symulator obserwacji lotniczej
  17. Dawid Maśliński 2005/6 (inż) Lokalizacja obiektów na obrazach fotogrametrycznych przy użyciu danych wektorowych i informacji o kolorze
  18. Marcin Kałuża 2009/10 (mgr) Kompresja obrazów HDR z użyciem transformaty KLT
  19. Marek Sukiennicki 2009/10 (inż) Projekt interaktywnej gry karcianej wykorzystującej techniki rzeczywistości rozszerzonej
  20. Andrzej Józef Bafia 2009/10 Projekt i realizacja usługowego serwisu internetowego w technologii trójwymiarowej
  21. Bartosz Stanisław Bartosik 2009/10 Wykrywanie i klasyfikacja odcisków pieczęci na obrazach rastrowych w systemach zarządzania dokumentami elektronicznymi
  22. Kamil Kaleta 2009/10 Gra komputerowa w technologii Flash wykorzystująca kamerę internetową
  23. Rafał Godek 2008/2009 Śledzenie i etykietowanie twarzy w strumieniu video przy wykorzystaniu biblioteki OpenCV
  24. Paweł Zołotuchin 2008/2009 Automatyczna weryfikacja biometrycznego zdjęcia twarzy pod kątem zgodności z normami ISO i ICAO
  25. Piotr Moskowicz 2008/2009 Śledzenie osób i obiektów w budynkach użyteczności publicznej w aspekcie bezpieczeństwa
  26. Tomasz Jacek Jurkiewicz 2008/2009 System pozyskiwania obrazów z serwisów internetowych dla celów budowy graficznych baz danych
  27. Julia Dmytruk 2008/2009 Analiza, porównywanie i wizualizacja wyników działania algorytmów rozpoznawania obrazów
  28. Michał Węgrzyn 2008/2009 Wirtualne laboratorium do badania metod steganograficznych dla danych obrazowych
  29. Dorota Raczkowska 2008/2009 System ekspertowy w produkcji reklamy wizualnej
  30. Sandra Wojcieszak 2008/2009 Środowisko testowe do percepcyjnej weryfikacji algorytmów rozpoznawania obrazów
  31. Michał Mariański 2007/8 Intranetowy system oceny nauczycieli akademickich
  32. Michał Gibowski 2007/8 System zarządzania treścią w internetowym serwisie korporacyjno-społecznościowym
  33. Anna Czaja 2007/8 Ocena natężenia ruchu pieszych na podstawie analizy video
  34. Mariola Menkal 2008/9 Ukrywanie informacji w danych graficznych przy użyciu KLT
  35. Michał Petters 2007/8 Multimedialna warstwa prezentacji w internetowym serwisie informacyjnym
  36. Dominik Raginia 2007/8 Funkcjonalność nowoczesnych serwisów internetowych na przykładzie portalu o charakterze lokalnym
  37. Krzysztof Ostrowski 2006/7 Projekt i implementacja systemu śledzenia i odwzorowania ruchu wskaźnika za pomocą kamery wideo
  38. Piotr Budny 2006/7 Kompresja strumienia video wykorzystująca analizę komponentów głównych
  39. Ralf Wrześniewski 2006/7 Wykorzystanie technologii AJAX do tworzenia dynamicznych stron WWW na przykładzie „elektronicznego dziennika”
  40. Barbara Kaczmarek 2006/7 Model pomiaru jakości druku
  41. Piotr Warać 2006/7 Projekt systemu wspierającego lekarzy i pacjentów z zastosowaniem modelu klient-serwer – E-przychodnia
  42. Adam Bania 2006/7 Indeksowanie obrazów za pomocą analizy ich skompresowanej postaci
  43. Jakub Klekociuk 2006/7 Internetowy system biblioteczny
  44. Piotr Koszur 2005/6 Indeksowanie obrazów z tomografu komputerowego
  45. Natalia Ratuszniak 2005/6 Kompresja obrazów z obserwacji zdalnej za pomocą kodowania transformacyjnego
  46. Tomasz Zieliński 2005/6 Metoda adaptacyjnego usuwania szumu z obrazów cyfrowych
  47. Krzysztof Żdżański 2005/6 Wykorzystanie kompresji JPEG 2000 do budowy graficznych serwisów WWW
  48. Sylwester Kaczmarek 2005/6 Implementacja wybranych elementów MPEG-7 dla urządzeń mobilnych
  49. Arkadiusz Bany 2005/6 Optyczne rozpoznawanie monet
  50. Piotr Daniszewski 2005/6 Analizator dynamiki sekwencji video
  51. Michał Frankowski 2005/6 Oprogramowanie analizujące ruch uliczny na podstawie materiału video
  52. Arkadiusz Bajowski 2005/6 Eliminacja efektu „czerwonych oczu” na obrazach twarzy
  53. Łukasz Kaszycki 2005/6 Wykrywanie bloków reklamowych w strumieniu video
  54. Krzysztof Zaborowski 2005/6 Wykrywanie i śledzenie ruchu gałki ocznej w obrazie z kamery
  55. Paweł Lipko 2004/5 System rozpoznawania znaków drogowych
  56. Adam Gorczyński 2004/5 Weryfikacja poprawności wymowy
  57. Tomasz Bielicki 2004/5 Ocena zmian na obrazach z obserwacji zdalnej
  58. Marek Mazur 2004/5 Internetowe Środowisko do obróbki obrazu (www.ispo.prv.pl)
  59. Paweł Wechmann 2004/5 Rozpoznawanie telewizyjnych znaków ostrzegawczych
  60. Przemysław Szeptycki 2004/5 Przeszukiwanie zbioru danych graficznych na podstawie przykładow
  61. Krzysztof Żdżański 2003/4 Format kompresji obrazu JPEG 2000
  62. Paweł Śliwa 2003/4 Kompresja wideo w standardzie MPEG-4
  63. Agnieszka Piórkowska 2003/4 Modele barw w obróbce obrazu (przeliczanie, rozbarwianie, indywidualna modyfikacja kanałów)
  64. Sławomir Pryć 2003/4 Badanie parametrów kompresji JPEG
  65. Andrzej Skrzyniarz 2002/3 Badanie cyfrowych znaków wodnych dla obrazów statycznych
  66. Anna Głowacka 2002/3 Usuwanie artefaktów wizualnych wynikających z kompresji stratnej JPEG
  67. Grzegorz Sobociński 2002/3 Komputerowy system indeksowania danych multimedialnych

PROPOZYCJE:

  1. Wizualizacja algorytmów klasyfikacji danych
  2. Wykrywanie ekspresji twarzy w strumieniu rejestrowanym na urządzeniach mobilnych
  3. Zastosowanie KLT do kompresji geometrii obiektów 2D
  4. System typu CBIR bazujacy na segmentacji i deskryptorach wizualnych
  5. Interaktywny system tworzenia portretów pamięciowych

Prace dyplomowe

realizowane obronione propozycje

REALIZOWANE:

  1. Mateusz Żylak 2010/2011 Tworzenie mapy głębokości za pomocą analizy stereoskopowego strumienia video
  2. Rafał Krzysztof Kwaśniewski 2010/2011 Symulacja optyki fotograficznej na obrazach cyfrowych
  3. Krzysztof Płaczek 2010/2011 Wykrywanie ekspresji twarzy na urządzeniach mobilnych
  4. Sławomir Rykalski 2008/2009 Rozpoznawanie kodów kreskowych na urządzeniach mobilnych
  5. Szymon Kornacki 2009/10 Realizacja silnika gry komputerowej w technologii 3D uwzględniającej wybrane prawa fizyki
  6. Jarosław Sroka 2009/10 Oprogramowanie wspomagające proces pozycjonowania stron WWW w wyszukiwarce Google

OBRONIONE:

  1. Tomasz Wenne 2008/2009 Symulator obserwacji lotniczej
  2. Dawid Maśliński 2005/6 Lokalizacja obiektów na obrazach fotogrametrycznych przy użyciu danych wektorowych i informacji o kolorze
  3. Marcin Kałuża 2009/10 Kompresja obrazów HDR z użyciem transformaty KLT
  4. Marek Sukiennicki 2009/10 Projekt interaktywnej gry karcianej wykorzystującej techniki rzeczywistości rozszerzonej
  5. Andrzej Józef Bafia 2009/10 Projekt i realizacja usługowego serwisu internetowego w technologii trójwymiarowej
  6. Bartosz Stanisław Bartosik 2009/10 Wykrywanie i klasyfikacja odcisków pieczęci na obrazach rastrowych w systemach zarządzania dokumentami elektronicznymi
  7. Kamil Kaleta 2009/10 Gra komputerowa w technologii Flash wykorzystująca kamerę internetową
  8. Rafał Godek 2008/2009 Śledzenie i etykietowanie twarzy w strumieniu video przy wykorzystaniu biblioteki OpenCV
  9. Paweł Zołotuchin 2008/2009 Automatyczna weryfikacja biometrycznego zdjęcia twarzy pod kątem zgodności z normami ISO i ICAO
  10. Piotr Moskowicz 2008/2009 Śledzenie osób i obiektów w budynkach użyteczności publicznej w aspekcie bezpieczeństwa
  11. Tomasz Jacek Jurkiewicz 2008/2009 System pozyskiwania obrazów z serwisów internetowych dla celów budowy graficznych baz danych
  12. Julia Dmytruk 2008/2009 Analiza, porównywanie i wizualizacja wyników działania algorytmów rozpoznawania obrazów
  13. Michał Węgrzyn 2008/2009 Wirtualne laboratorium do badania metod steganograficznych dla danych obrazowych
  14. Dorota Raczkowska 2008/2009 System ekspertowy w produkcji reklamy wizualnej
  15. Sandra Wojcieszak 2008/2009 Środowisko testowe do percepcyjnej weryfikacji algorytmów rozpoznawania obrazów
  16. Michał Mariański 2007/8 Intranetowy system oceny nauczycieli akademickich
  17. Michał Gibowski 2007/8 System zarządzania treścią w internetowym serwisie korporacyjno-społecznościowym
  18. Anna Czaja 2007/8 Ocena natężenia ruchu pieszych na podstawie analizy video
  19. Mariola Menkal 2008/9 Ukrywanie informacji w danych graficznych przy użyciu KLT
  20. Michał Petters 2007/8 Multimedialna warstwa prezentacji w internetowym serwisie informacyjnym
  21. Dominik Raginia 2007/8 Funkcjonalność nowoczesnych serwisów internetowych na przykładzie portalu o charakterze lokalnym
  22. Krzysztof Ostrowski 2006/7 Projekt i implementacja systemu śledzenia i odwzorowania ruchu wskaźnika za pomocą kamery wideo
  23. Piotr Budny 2006/7 Kompresja strumienia video wykorzystująca analizę komponentów głównych
  24. Ralf Wrześniewski 2006/7 Wykorzystanie technologii AJAX do tworzenia dynamicznych stron WWW na przykładzie „elektronicznego dziennika”
  25. Barbara Kaczmarek 2006/7 Model pomiaru jakości druku
  26. Piotr Warać 2006/7 Projekt systemu wspierającego lekarzy i pacjentów z zastosowaniem modelu klient-serwer – E-przychodnia
  27. Adam Bania 2006/7 Indeksowanie obrazów za pomocą analizy ich skompresowanej postaci
  28. Jakub Klekociuk 2006/7 Internetowy system biblioteczny
  29. Piotr Koszur 2005/6 Indeksowanie obrazów z tomografu komputerowego
  30. Natalia Ratuszniak 2005/6 Kompresja obrazów z obserwacji zdalnej za pomocą kodowania transformacyjnego
  31. Tomasz Zieliński 2005/6 Metoda adaptacyjnego usuwania szumu z obrazów cyfrowych
  32. Krzysztof Żdżański 2005/6 Wykorzystanie kompresji JPEG 2000 do budowy graficznych serwisów WWW
  33. Sylwester Kaczmarek 2005/6 Implementacja wybranych elementów MPEG-7 dla urządzeń mobilnych
  34. Arkadiusz Bany 2005/6 Optyczne rozpoznawanie monet
  35. Piotr Daniszewski 2005/6 Analizator dynamiki sekwencji video
  36. Michał Frankowski 2005/6 Oprogramowanie analizujące ruch uliczny na podstawie materiału video
  37. Arkadiusz Bajowski 2005/6 Eliminacja efektu „czerwonych oczu” na obrazach twarzy
  38. Łukasz Kaszycki 2005/6 Wykrywanie bloków reklamowych w strumieniu video
  39. Krzysztof Zaborowski 2005/6 Wykrywanie i śledzenie ruchu gałki ocznej w obrazie z kamery
  40. Paweł Lipko 2004/5 System rozpoznawania znaków drogowych
  41. Adam Gorczyński 2004/5 Weryfikacja poprawności wymowy
  42. Tomasz Bielicki 2004/5 Ocena zmian na obrazach z obserwacji zdalnej
  43. Marek Mazur 2004/5 Internetowe Środowisko do obróbki obrazu (www.ispo.prv.pl)
  44. Paweł Wechmann 2004/5 Rozpoznawanie telewizyjnych znaków ostrzegawczych
  45. Przemysław Szeptycki 2004/5 Przeszukiwanie zbioru danych graficznych na podstawie przykładow
  46. Krzysztof Żdżański 2003/4 Format kompresji obrazu JPEG 2000
  47. Paweł Śliwa 2003/4 Kompresja wideo w standardzie MPEG-4
  48. Agnieszka Piórkowska 2003/4 Modele barw w obróbce obrazu (przeliczanie, rozbarwianie, indywidualna modyfikacja kanałów)
  49. Sławomir Pryć 2003/4 Badanie parametrów kompresji JPEG
  50. Andrzej Skrzyniarz 2002/3 Badanie cyfrowych znaków wodnych dla obrazów statycznych
  51. Anna Głowacka 2002/3 Usuwanie artefaktów wizualnych wynikających z kompresji stratnej JPEG
  52. Grzegorz Sobociński 2002/3 Komputerowy system indeksowania danych multimedialnych

PROPOZYCJE:

    1. Interpolacja i rekonstrukcja obrazów za pomocą analizy komponentów głównych

    1. Zastosowanie KLT do kompresji geometrii obiektów 2D
    2. System typu CBIR bazujacy na segmentacji i deskryptorach wizualnych


    1. Interaktywny system tworzenia portretów pamięciowych